Traveling Europe

Entdecke unser Europa - Besuche unsere Lieblingsplätze

Admin

login_please

... or_register

 

 

St Andrews Old Course

Verfasst von Jan Kopceky, Tschechische Republik

West Sands Road, St. Andrews, Vereinigtes Königreich

Old Course v St Andrews je nejstarší golfové hřiště na světě. St Andrews je město ve Skotsku a hřiště je součástí města. Na tomto místě se narodil golf v moderní podobě. Toto golfové hřiště je nejvíce ikonické pro všechny golfisty. První zmínky jsou z 15. století, ale současná podoba je výsledkem mnoha úprav. Nejdůležitější lidé pro současnou podobu hřiště  byli starý Tom Morris a Alister MacKenzie.

Hřiště má 18 jamek a par 72 ran. Toto hřiště stanovilo běžný počet jamek a ran. Hřiště je 6721 yardů dlouhé. St Andrews Old Course má mnoho slavných míst, například: most na 18. jamce, nebo pekelný bunkr na 17. jamce.

Hiště pravidelně pořádá The British Open. Velmi důležitý golfoví turnaj z cyklu Major. Posledních 25 let hostilo St Andrews British Open každých pět let. První British Open zde bylo v roce 1873 a tento turnaj vyhrál Tom Kidd. Old Course hostilo 28 British Open a letos přibide další. 

V roce 2014 golf club v St Andrews udělal velké rozhodnutí, protože nyní se ženy můžou stát členem klubu Royal Golf Club St Andrews.

Každý golfista chcete hrát na tomto Hřišti , protože je to povinnost. Je-li golf nabozenstvi Old Corse je náš Ježíš.

Autor: Paul Birrell / http://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:18th_Green_and_Clubhouse.jpg#mw-jump-to-license