Traveling Europe

Entdecke unser Europa - Besuche unsere Lieblingsplätze

Admin

login_please

... or_register

 

Stará Opera

Verfasst von Linda Sikorová, Tschechische Republik

Opernplatz 1, Frankfurt am Mein, Deutschland

Stará opera je jedna z nejznámějších koncertních síní ve Frankfurtu nad Mohanem. Budova opery byla slavnostně otevřena roku 1880, avšak stejně jako většina budov ve městě byla v průběhu druhé světové války zcela zničena. Správa města se ale na konci 20. století zasloužla o její znovuvybudování. Frankfurt tak získal mezinárodně uznávané kulturní centrum.

Budova byla navržena berlínským architektem Richardem Lucae. Finance na stavbu Opery se zíkaly od místních občanů. Ti však byli zpočátku skeptičtí. Po zbombardování budovy během 2. světové války se díky občanským protestům a štědrým darům reprezentativní budově podařilo stavbu věrně vystavit podle originálu. Dne 28. srpna 1981 byla zrekonstruovaná Opera slavnostně otevřena. Od té doby se zde každoročně pořádá okolo 300 akcí. 

Konají se zde symfonické a komorní koncerty a hudební večery. Stará, avšak i moderní hudba je součástí programu.  Můžeme zde najít Velkou síň, ve které je 2450 míst a je známá pro svou skvělou akustiku a vybavení z mahagonu. Další ze síní je Mozartův sál, ve kterém je k dispozici 720 míst. 

Nynější Stará Opera je známá také jako kongresové cetrum, ve kterém se každoročně pořádá mnoho významných společenských akcí. 

Fotografie zde umístěná je pořízena uživatelem Guy Gorek ze serveru flicker.com

 

-