Traveling Europe

Entdecke unser Europa - Besuche unsere Lieblingsplätze

Admin

login_please

... or_register

 

 

Goethe - Haus

Verfasst von Barbora Šindelářová, Tschechische Republik

Bergisch Gladbach, Frankfurt am Main, Deutschland

Goethe - Haus, jedna z nejnavštěvovanějších frankfurtských památek, je rodným místem Johanna Wolfganga Goetheho, který se narodil 28. srpna 1749. Zde žil se svou sestrou Kornélií do svých 16 let, než se odstěhoval za studiem do Lipska.

Je postaven vedle Goetheho muzea, které bylo otevřeno spolu s obnoveným domem. Nedaleko můžeme nalézt židovské ghetto spolu s židovským hřbitovem, které poukazuje pohled na starý Frankfurt, jak ho Goethe sám zažil. 

Dům byl postaven v roce 1733 Goetheho babičkou, Corlenií Goethe. Zpočátku to byly dva domy typického dřevěného stylu do roku 1755, než Goetheho otec dům zmodernizoval a přestavěl do nynější podoby. Poté, co Goethe dům opustil, prošel dům řadou majitelů, než dům zakoupil Otto Volger. I když byl dům za 2. světové války značně zničen, můžeme ho díky rekonstrukci dnes nalézt v podobě, který odpovídá době, kdy zde Goethe žil. Jeho jméno nosí také významná místní univerzita.Ve třetím podlaží domu můžeme nalézt krátkou expozici historie domu a jeho obyvatel. 

 Tato fotografie byla pořízena ze stránky wikipedia.com od autora Mylius.

-