Traveling Europe

Entdecke unser Europa - Besuche unsere Lieblingsplätze

Admin

login_please

... or_register

 

 

Hrad Střekov

Verfasst von Veronika Franzová, Tschechische Republik

Na Zacházce 844, Ústí nad Labem 400 03, Ústí nad Labem, Tschechische Republik

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Hrad Střekov, také známý jako 'Schreckstein', patří k nejlépe zachovaným zříceninám v České republice a je také jedním ze symbolů města ležícího na severu Česka - Ústí nad Labem. Byl postaven královskou rodinou z Luxemburku ve 14. století. Nachází se na 100 metrů vysokém útesu nad řekou Labe.

 

HISTORIE

Před 17. stoletím  byl hrad sídlem mnoha královských rodin, které se v průběhu let měnily. Hrad byl na žádost vlastněn Vartenberky nebo Lobkowiczi. Po 17. století zůstal hrad opuštěný po mnoho let, ale v 19. století byl objeven romantiky, kteří ho přestavěli. Hrad Střekov je velmi pěkný i když je napůl zničený. Johann Wolfgang Goethe vždy popisoval dojmy ze Střekova v jeho dopisech. Hrad má velmi dobrou lokaci a jeho romantický vzhled inspiroval mnoho umělců.

 

ČLENĚNÍ

Hrad je rozdělen do čtyř částí. V oblasti, kde je dnes parkoviště, bývalo hradní nádvoří. Pod hradem uvnitř útesu bylo sklepení, kde kuchaři uchovávali jídlo. Nejlépe zachovanou částí je rytířská hala. Zde lidé organizovali plesy, přivítání a další oslavy. Poslední oblast je nejméně zachovalá, ale patří k největším dominantám hradu. Jedná se o věžovitý palác s válcovou věží - zvanou také jako 'bergfrit' or 'citadela'.

Když stojíte na vrcholu útesu, kde je hrad umístěný, máte krásný výhled na řeku a okolní krajinu. Pod hradem se nachází ohrada s koňmi, takže po návštěvě interiéru hradu se můžete projet na koni a užít si přírodu.

Nach oben