Traveling Europe

Entdecke unser Europa - Besuche unsere Lieblingsplätze

Admin

login_please

... or_register

 

 

Das hundertjährige Birnbaum

Verfasst von Simeon Radosta, Tschechische Republik

Strachujov 45, 592 42 Strachujov, Tschechische , Strachujov, Tschechische Republik


Obec Strachujov lze nalézt v krásném údolí řeky Svratky v okrese Žďár nad Sázavou. Je to malá vesnice složená z padesáti domů a zhruba sto padesáti obyvatel. S tímto může populace žít své životy v klidu a užívat si. Obyvatelé milují oslavy. Jako dobrý příklad: Každý víkend se slaví něčí narozeniny, ale jeden týden nikdo neměl narozeniny, a tak uspořádali pivní svátky.

Obyvatelé by mohli být trochu nepřátelští k cizincům, zvlášť pokud chcete navštívit jejich hospodu, ale to je jen proto, že mají jen trochu turistiky. Mohlo by to být trochu dobrodružné. Samozřejmě nikomu nic nehrozí.

Jen pár set metrů od Strachujov stojí na kopci stoletá hrušeň. Je to symbol opravdu hoden obdivu. I když strom vypadá vykotlaně má stále trochu zelených listů každý rok. Bohužel pro mladší už plodí ovoce.

Je možno posedět a vychutnat si pestrý výhled na obec a rustikání prostředí. Místo je tak tiché a naplňující, že generuje téměř nadpozemský pocit. Já doporučuji navštívit toto místo. Nejen k relaxaci, ale také k pocítitění té obrovské přítomnosti přírody.

Author: Ben Skála, Benefoto; Source: Own work; From: http://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Strachujov2014.jpg