Traveling Europe

Entdecke unser Europa - Besuche unsere Lieblingsplätze

Admin

login_please

... or_register

 

 

Komenského sady

Verfasst von Veronika Franzová, Tschechische Republik

Komenského sady, Mariánské Hory, Ostrava, Tschechische Republik

Komenského sady se nachází v Moravské Ostravě a rozprostírají se od Nové radnice v centru Ostravy podél řeky Ostravice v délce 1,3 kilometrů. Jedná se o rozsáhlý 30 hektarový park, ve kterém roste přes 3000 stromů a keřů. K využití slouží také velké travnaté plochy. Ostravané těchto prostor využívají k různým sportovním aktivitám jako je např. běh, inline bruslení nebo jízda na kole. Také jsou oblíbeným cílem pro procházky všech věkových kategorií nebo jen pro relaxování u řeky a organizování pikniků. Ale kromě letních aktivit jsou zde v zimních měsících vytvářeny i lyžařské stopy pro běžkaře.

 

Komenského sady, from Facebook.com

Jiří Kutáč-Komenského sady

Součástí Komenských sadů je Památník Rudé armády, který znázorňuje osvobození Ostravy Sovětským svazem v roce 1945. Odhalen byl roku 1946 a prohlášen jako národní kulturní památka o 32 let později.

By Tedmek, from Wikimedia Commons

Park vznikal přirozenou cestou už před více než sto lety. Přelom nastal v roce 1907, kdy byla započata první revitalizace parku v myšlence spojit zeleň se zábavou a místem pro odpočinek. Roku 1919 dostaly sady jméno po Janu Amosu Komenském, který byl jedním z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů. Jako zakladatel moderní pedagogiky si vysloužil přízvisko Učitel národů.

By Hedning, from Wikimedia Commons

Nach oben